ניהול עסק נכון

בעידן הטכנולוגי של זמננו, אנו עדים לכך שבעלי עסקים הנעזרים בשירותי ניהול עסק, הינם העסקים המסודרים ביותר ולרוב גם המצליחים בשוק. הסיבה לכך נעוצה בעובדה, כי ניהול עסק הוא הדבר הבסיסי והחשוב ביותר עבור כל בעל עסק בכל תחום. במאמר הבא שלפניכם נציין מספר דרכים ושיטות כיצד לנהל את העסק בצורה נכונה. 


ניהול עסק ע"י תוכנות ומערכות מתקדמות 


אם בעבר אנשים ניהלו את המכולת שלהם עם ערימת ניירות, היום הכל עבר למחשוב וענן. מכיוון שכך, ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים הכוללים מערכות ניהול עסק ותוכנות בפיתוח אישי עבור צרכי העסקים השונים. הכלל הראשון הוא קודם כל למצוא את התוכנה אשר תתאים עבור העסק שלכם כמו כפפה ליד. המערכת הפופלרית בקרב עסקים (קטנים וגדולים כאחד), הינה מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM). במערכות אלו תמצאו כמעט את כל מה שהעסק שלכם זקוק לו, החל מניהול מאגר לקוחות דרך ניהול הזמנות וכלה בניהול יומן והתממשקות למערכות העסק או החברה שלכם. 

מערכת CRM טובה, היא כזו החוסכת לכם זמן יקר והוצאות מיותרות על ניהול שוטף של העסק, ומרכזת עבורכם סטטיסטיקות לגבי שעות העבודה של העובדים השונים, דו"ח הוצאות והכנסות לפי זמן כבחירתכם ועוד. 


גם מענה אנושי חשוב לא פחות


למרות כל היתרונות הנ"ל של מערכות ניהול עסק, גם ייעוץ אנושי ע"י יועצים מנוסים יכול לדחוף את העסק שלכם קדימה. יועצים אלו יכולים להזניק את הכנסות העסק ע"י ניתוח נתונים נכון, בניית תוכנית עסקית, צמצום הוצאות, ייעול והדרכות עובדים ועוד. 

הבחירה בחברת ייעוץ או ביועץ עסקי, הינה חשובה לאין ערוך מכיוון שההבדלים בין ייעוץ 'טוב' לזה המקצועי הוא עצום. למשל, ישנם יועצים המתמחים ספציפית בניהול ארגוני ולכן היעזרות בשירותם לחברות ולעסקים קטנים לא תמיד תיהיה הבחירה הנכונה.


מה רצוי לבדוק לפני שנעזרים בשירותי ניהול עסק?


רגע לפני שתבחרו בחברה המספקת שירותי ניהול עסק, רצוי לבדוק מספר דברים:

  • ניסיון -  כמה שנות ניסיון יש לאותה חברה?

  • התמחות - האם החברה סיפקה בעברה שירותי ייעוץ לתחום העסק שלכם?

  • מקצועיות - בררו כי יועצי החברה הינם אנשים בעלי הסמכה לייעוץ וכי הינם בקיאים ברזי סודות הייעוץ העסקי.

  • הצבת יעדים - כחלק מהכנת תוכנית עסקית, יש להציב יעדים אליהם העסק ישאף להגיע ולכן רצוי לבדוק כי החברה בקיאה בכך ותציב יעדים בהתאם לשאיפות העסק שלכם.


לסיכום: כאשר מדובר באיסוף נתונים והצגתם, רצוי להשתמש במערכות טכנולוגיות. אך כאשר מדובר בבניית תוכנית עסקית ושינויים פנים עסקיים, נכון להיום אין תחליף מלבד מענה אנושי. 


- האם אתם בעלי אתר שאינו מפיק את מלוא פוטנציאל העסק שלכם?
 

- האם אתם רוצים לבנות אתר חדש ולהגדיל את מעגל הלקוחות שלכם?

- האם אתם מנהלי קיבוץ/ישוב קהילתי ומעוניינים לייעל ולשפר תהליכים?


1 מתוך 10 פונים בטופס זה יזכה בשעת ייעוץ מקצועית בשווי 450 ₪
שלח