כיצד לבחור מערכת LMS

הגיע הרגע בו החלטתם להשקיע ולרכוש מערכת ניהול למידה - השלב הזה עלול להיות מעט מרתיע, בעיקר מהסיבה שממבט ראשון נדמה שכל חברה מציעה מערכת למידה ארגונית מקצועית ומקיפה. אך כמובן, ישנן מערכות שנראות מקצועיות ואסתטיות כאשר בפועל אינן עונות על הצרכים שאתם מחפשים.

 

מערכת ניהול למידה מקצועית תאפשר לכם לעדכן את הקורסים או את תכני הלמידה שלכם בקלות ומהירות ולעקוב אחרי נתונים חשובים בלמידה של התלמידים או העובדים שלכם.

מי קהל היעד שלכם?

חשוב לבחור מערכת למידה ארגונית אשר תתאים לקהל היעד הספציפי שלכם, לכן עליכם להתמקד הן בצרכים שלכם כמנהלים והן ביכולות ובצרכים של קהל המשתמשים שלכם.

 

האם אתם מחפשים מערכת LMS עבור הדרכה ארגונית או ניהול הלמידה באירגון ? האם קהל היעד שלכם הם עובדים בוגרים, סטודנטים באוניברסיטה, תלמידים בתיכון, שותפים עסקיים? מהו הידע הטכנולוגי של אותם משתמשים? ככל שתחדדו את התשובות שלכם כך יהיה לכם קל יותר למצוא את המערכת המדויקת לצרכים שלכם.

 

מה המאפיינים שאתם צריכים במערכת LMS?

 

נוחות שימוש. כמובן שתרצו שהמשתמשים שלכם יוכלו להשתמש במערכת באופן עצמאי, משמע - מומלץ לבחור מערכת ניהול למידה אינטואיטיבית, קלה לשימוש המדברת את שפת המשתמשים.

 

דוחות. אחד היתרונות הבולטים בשימוש במערכת למידה ארגונית הוא הדוחות. הדוחות יאפשרו לכם לעקוב בקלות אחר התקדמות הלומדים ותוצאות תהליך הלמידה שעברו. חישבו אילו נתונים חשובים לכם ביותר - בין אם מדובר באחוזי סיום הקורסים או התפלגות הציונים - חשוב שהמערכת שתבחרו תספק לכם את המידע הנחוץ לכם.

 

צרכים ארגוניים. האם אתם מחפשים מערכת אשר תכלול גם כלים ליעול תהליכים ארגוניים כמו זימון וניהול פגישות? מה חשוב לכם שיופיע באזור האישי של העובדים? האם תרצו להתאים את עיצוב התוכנה לרוח העיצובית של הארגון שלכם? האם תרצו לאשר משתמשים באופן אוטומטי או ידני?

 

התממשקות ואינטגרציה. האם חשוב לכם לסנכרן את מערכת הלמידה עם מערכות נוספות איתן האירגון עובד? האם המערכת נגישה גם בטלפונים ומכשירים ניידים? חשוב לוודא שהמערכת שתבחרו לא 'תתנגש' עם יישומים אחרים שהארגון שלכם משתמש בו וכמובן שתהיה אינטגרציה לתוספים שיסייעו להפוך את הקורסים שלכם למעניינים ונגישים לקהל הלומדים.

 

מה אינכם צריכים. אמנם חשוב ונכון להיערך לצרכים עתידיים של האירגון, עם זאת, אין כל טעם להשקיע כסף על תוכנת מדף עם פיצ'רים ומודולים שאינם נחוצים לכם וגם לא יהיו נחוצים בעתיד. אלה מהווים "רעש" מיותר במערכת ורצוי שהתוכנה שתבחרו מכיל מודולים שימושיים וקלים ליישום ושימוש.

השוואה בין מערכות ניהול למידה

לאחר שערכתם לעצמכם רשימת צרכים מדויקת, מומלץ שתעשו מחקר שוק ותבדקו מערכות למידה ארגונית שונות.

 

המחיר הינו אחד הקריטריונים החשובים בקבלת ההחלטה, אולם דיוק מאפייני המערכת לצרכים שלכם, מקצועיות החברה, האנשים העומדים מאחורי התוכנה והטכנולוגיה, אדיבות וזמינות שירות הלקוחות – כל אלה חשובים ואף קריטיים להטמעה מוצלחת של המערכת בארגונכם. 

- האם אתם בעלי אתר שאינו מפיק את מלוא פוטנציאל העסק שלכם?
 

- האם אתם רוצים לבנות אתר חדש ולהגדיל את מעגל הלקוחות שלכם?

- האם אתם מנהלי קיבוץ/ישוב קהילתי ומעוניינים לייעל ולשפר תהליכים?


1 מתוך 10 פונים בטופס זה יזכה בשעת ייעוץ מקצועית בשווי 450 ₪
שלח